SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Adsense Nedir

Seo Google Haber 31.Mar.2022 295 görüntülenme 0 yorum

google adsense nedir reklam ile para kazanmak 325

Web sitesinden para kazanmak isteyen site sahiplerinin en çok sorduğu sorulardan biri olan Google AdSense Nedir? sorusu için açıklamalarımızla karşınızdayız.

Google AdSense, web sitelerindeki içeriklerin yanında o içerikle ilgili reklamların görüntülenmesine ve site sahiplerinin para kazanmasına olanak tanıyan bir reklam platformudur. Google Adsense ile web sitesi sahipleri; ziyaretçilerin reklamlara tıklamasıyla gelir elde eder.

Reklam verenler arasında yapılan açık arttırmada, en yüksek teklifi veren firmaların reklamları yayımlanır.

İçeriğinizden gelir akışı elde etmenin en basit yolu olan Google Adsense ile sayfalarınızda görünen reklamların türünü (metin, resim, video, bağlantı, flash), boyutunu ve renklerini kontrol edebilirsiniz. AdSense, sitenizde içeriğinizi veya kitlenizi hedefleyen reklamları otomatik olarak sunar.

Adsense reklamlarının sitenizde görüneceği alanı seçebilir ve reklam kodunu sitenize ekleyerek reklam alanlarınızı kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

AdSense hesabı açmak için; web sitenizin URL’sini, dilini, hesap türünü (bireysel veya işletme), isminizi, adresinizi, telefon numaranızı ileterek başvuruda bulunmanız gerekir.

İnternet sitesi olan ve internetten para kazanmak isteyen kişiler için hazırladığımız Google Adsense Nedir? Google Adsense İle İlgili En Çok Sorulan Sorular adlı bu yazımızda sizlere bu platform hakkında bilgi vereceğiz. Bunun yanı sıra Google Adsense ile ilgili sizlerin en merak ettiği soruları yanıtlandıracağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve Google Adsense hakkında bilgi sahibi olarak internetten gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca, kullandığınız adın onaylanması, banka hesabınızdaki adla eşleşiyor olması gibi AdSense politikalarını da kabul etmeniz gerekir:

 • Reklamları tıklamaya teşvik eden sitelere reklam yerleştirmemek
 • Pornografik içeriğe sahip sitelere reklam yerleştirmemek
 • AdSense üzerinden sunmakta olduğunuz Google reklamlarını tıklamamak
 • “AdSense Program Politikaları”nı okuduğunuzu onaylamak
 • Henüz onaylanmış bir AdSense hesabınız olmadığını kabul etmek
 • En az 18 yaşında olduğunuzu kabul etmek
 • Google Adsense Kayıt

   

  Google adsense ile internet sitelerinde reklam gösterip gelir elde etmek isteyen kişilerin ilk olarak Google Adsense kayıtlarını tamamlaması gerekmektedir. Google Adsense kaydolma işlemleri için;

   
  • Google adsense hesabı açın. Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirmek için kayıt linkine tıklayabilirsiniz.
  • Google adsense kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekir. Google adsense hesabınızı aktif hale getirmek için ödeme bilgileri, reklam görünüm türleri ve site bağlama işlemlerini tamamlayın.
  • Google’ın yukarıdaki istediği işlemleri tamamladıktan sonra ödeme bilgileri ve internet siteniz Google tarafından incelenecektir.
  • İnceleme işleminin ardından Google hesabınızı onayladığı takdirde internet sitesinde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz.
  • Google AdSense Ödemeleri

   Adsense reklamlarından elde edeceğiniz kazanç; reklam verenlerin talebi, konumunuz, cihazınız, içerik temanız, sezon, reklam boyutu ve döviz kurları gibi çok farklı faktörlere göre değişebilir.

   Adsense’ten ne kadar para kazanılır gibi sorulara sahip olanlar için Adsense’in sitesinde konum ve sektöre göre aylık ne kadar kazanabileceğinizi gösteren tahmini bir hesaplama aracı bulunur.

   Asya ve Pasifik ülkelerinden yayın yapan ve aylık görüntülenme sayısı 50 bin olan bir web sitesinin yıllık tahmini Adsense geliri bilgisayar ve elektronik kategorisi için; 5000 TL, sağlık kategorisi için 10 bin TL, Avrupa ve Orta Doğu’dan yayın yapan finans odaklı bir sitenin yıllık tahmini geliri 10 bin TL görünmektedir.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.