SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Burun Estetiği

Seo Sağlık 31.Mar.2022 192 görüntülenme 0 yorum

burun estetigi

Plastik cerrahi operasyonu alanında en çok tercih edilen burun estetiği, mevcut kemik ve kıkırdak yapısındaki değişikliklerin yapıldığı cerrahi müdahaledir. Geçmiş oranla daha sık tercih edilmesinde gelişmiş yöntemlerin büyük etkisi bulunuyor.

Burun Estetiği Nedir?

Burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi ya da sağlık açısından risk oluşturan faktörlerin ortadan kaldırılması için burun estetiği önemli bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiğinin istenen sonucu vermesi için operasyon öncesi de ön hazırlık aşamasının olması gerekir. Tercih edilen doktor tarafından hastanın bu ameliyat için uygun şartlara sahip olup olmadığı detaylı olarak araştırılır.

Genel anestezi eşliğinde gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatları yaklaşık iki saat sürebiliyor. Burun estetiği ameliyatlarında en sık kullanılan iki farklı teknik bulunuyor. Bunlardan ilki açık operasyondur ve doktorun burun yapısını detaylı görebildiği ve burun delikleri arasından kesi yapılarak uygulanan bir yöntemdir.

Kapalı rinoplasti operasyonunda ise yine iki burun deliği arasından yapılan kesi, işlem sonrasında deliklerin içerisinde kalır. Bu teknikte doktorun burnu görebilmesi için alanı dardır ancak hastanın iyileşme süreci açık ameliyata göre daha kısadır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Sağlık ve estetik kaygıları taşıyan pek çok kişi burnunu yaptırmak için gün sayıyor ve burun estetiği fiyatları hakkında detaylı araştırma yapıyor. 18 yaşını doldurmuş olan ve operasyon için herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkes rinoplasti ameliyatı olabilir. Burun kemik ve kıkırdak yapısının solunumu olumsuz etkileyecek şekilde olması operasyonun kaçınılmaz olmasına neden olabiliyor.

Rinoplasti özelinde estetik operasyonu öncesi bir dizi tetkiklerden geçen hastaların uyku apnesi ve çeşitli kanama bozuklukları gibi hastalıklarının çıkmaması durumunda ameliyat tarihine karar verilebilir.

Özellikle gençler arasında fazlasıyla tercih edilen bir estetik ameliyatı olmasından dolayı burun estetiği fiyatları en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Diğer yandan burnunda herhangi bir şekil ya da sağlık sorunu olmamasına rağmen özgüven eksikliği nedeniyle de bu operasyonu geçirmek isteyenlerin sayısı giderek artış gösteriyor.

Rinoplasti Yöntemleri Nelerdir?

Rinoplasti yöntemleri farklı teknikleri kapsarken, hangi yöntemin uygulanacağı hastaların burun yapılarına göre belirleniyor denebilir. Açık ve kapalı burun estetiği operasyonlarına ek olarak; doğurtma yöntemi ve modifiye doğurtma yöntemleri de minimum seviyede iz kalması gibi avantajları ile en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Şekil bozukluklarının giderilmesine yönelik tercih edilen doğurtma yönteminde burun içine atılan iki kesi aracılığıyla şekil bozuklukları onarılır. Kapalı teknik eşliğinde uygulanan bu yöntem iz kalmama oranını yükseltiyor. Modifiye doğurtma yönteminde ise tek bir kesi ile burun istenen şekle getiriliyor. Burun ucundaki destek mekanizmaları da bu sayede korunarak izsiz bir rinoplasti operasyonu geçirmeye olanak sağlıyor.

Rinoplasti Avantajları

Hastaların yaşam kalitelerini artıran burun estetiği ameliyatı, nefes alıp verme eylemine konfor katması ile estetik ameliyatlar arasında birinci sırada yer alıyor. Şekil bozukluklarına dayalı olarak, horlama, koku kaybı ve burun tıkanıklığı gibi rahatsız edici semptomlardan kurtulmak mümkün oluyor. Bu sebeple burun estetiği fiyatları da daha iyi bir görünüme sahip olmak ve rahat nefes alıp vermek isteyenleri yakından ilgilendiriyor.

Burun Estetiği Fiyatları

Farklı beklenti ve şikâyetlerle doktorlarına görünen hastalar için burun estetiği fiyatları farklılık gösteriyor. Sadece revizyon içerikli bir operasyon için istenen ücret daha makul olur. Ancak hem sağlık açısından istenen rinoplastinin yanı sıra estetik düzeltmeler için burun estetiği fiyatları hesaplamasının yüksek çıkması olasıdır.

En doğru fiyat skalası için bulunulan şehirde tercih edilen doktorun burun estetiği teknikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Burun Estetiği

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.