SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Çok az kişinin bildiği en kullanışlı 10 Google Chrome hilesi

Seo Google Haber 25.Ara.2021 33 görüntülenme 0 yorum

img 61b71aefe6576

Ancak, Chrome'un doldurduğu gizli çipleri herkes bilmiyor – kitlesel kullanıcıdan  birçok ilginç şey saklanıyor  Gizli işlevlerin  listesini görüntüleyebilir  ve gerekli olanları chrome: // flags'ta  etkinleştirebilirsiniz  (tarayıcının adres çubuğundan açılır).

Mevcut “bayrakların” çok küçük bir kısmı ekrana sığıyor

Ne olduğunu? Bunlar, test aşamasında olan ve henüz   Chrome'a resmi olarak  eklenmemiş  ,  ancak ilk hata ayıklamayı geçmiş ve tarayıcıya eklenmiş özelliklerdir. Etkinleştirmek için –  istenen “bayrak”ın karşısına  Etkin  (  Devre Dışı yerine wink smiley ayarlayın Bundan sonra , tarayıcıyı yeniden başlatmak için  Altta  Yeniden Başlat düğmesi görünecektir  - tıklayın ve etkinleştirilmiş işlev kullanılabilir.

Bayrakların tam liste çok kapsamlı ve bunlardan hepsi gerçekten yararlıdır. En çok ihtiyaç duyulan düşünün  ait  Aslında  o kullanılabilirliği  arasında  yer  ortasına  Aralık  I  2021.

paralel yükleme

İşaret  adresi  :  chrome: // işaretler / # etkinleştirme-paralel-indirme

Dosya indirme hızını artırır. Nasıl çalışır:  Chrome  , sunucuya birkaç bağlantı oluşturur, aynı anda dosyayı parça parça indirir ve ardından geri "toplar".

 URL yerine QR  kodu

Bu işlev, tarayıcının olağan işlevselliğine zaten eklenmiştir, hiçbir yere hiçbir şey eklemenize gerek yoktur, ancak çoğu henüz bunu bilmiyor.

O Ne sağlıyor: yerine bazı sayfaya uzun bağlantıların sen bunu üretebilir  QR  kod ve zaskrinshotit silt  ve sonucu indirmek  png  . Ve ancak o zaman QR'yi ihtiyacı olana göndeririz, ekler veya yazdırırız.

Herhangi bir sayfanın kodunu oluşturmak için adres çubuğunun sağ kenarına tıklayın:

Okuma modu

İşaret  adresi  : chrome: // işaretler / # etkinleştirme-okuyucu modu

Bu modda, konsantre olması çok daha kolay hale gelen ana içerik dışında, sayfadaki tüm bloklar - reklamlar, açılır gezinme öğeleri - devre dışı bırakılır.

Pürüzsüz kaydırma

İşaret  adresi  : chrome: // işaretler / # düzgün kaydırma

Sık sık eleştirilen  Chrome'un  dezavantajlarından biri,  örnek olarak Firefox'tan  alıntı yapmak  ,  her zaman düzgün sayfa kaydırma değildir. Ve geliştiriciler zaten bu sorun üzerinde çalışıyorlar. Doğru, işlevi açtıktan sonra, fark tüm sayfalarda fark edilmeyecek, ancak belki birisine yardımcı olacaktır.

Android  Okuma Listesi

Bayrak  adresi  : chrome: // flags / # read-later

Okuma Listesini açar (daha sonra ziyaret etmek istediğiniz sayfaları hızla ekleyebileceğiniz bir yer). Zaten masaüstlerinde ve iOS'ta çalışıyor   ve şu anda Android için test ediliyor  .

Chromecast

Tarayıcı sayfalarının içeriğini bir PC veya akıllı telefondan TV ekranında yayınlamanıza izin veren zaten uygulanmış “bayrak”. Bunlar, metin içeren videolar veya sekmeler olabilir.

Yayına başlamak için – istediğiniz sekmede herhangi bir yere sağ tıklayın, “Yayınla”yı seçin ve içeriğin tam olarak nerede yayınlanacağını belirtin.

Sıfırla

Tarayıcı bilinmeyen nedenlerle yavaşlamaya başlar ve basitçe kapatmak / açmak yardımcı olmaz. Bu durumda, tam sıfırlama ve devre dışı bırakma uzantıları yardımcı olacaktır. Yer imleri, girilen şifreler ve geçmiş kalacaktır.

Bu burada  yapılır  :

Sekme orfoz

Zaten uygulanmış ve çok kullanışlı bir şey - Chrome'daki  sekmeler  gruplar halinde birleştirilebilir ve her gruba kendi adı ve rengi verilebilir. Örneğin, bu şekilde haberlerle veya işle ilgili bilgilerle açık sekmeler toplayabilirsiniz. Eklemek için sekmeye sağ tıklayın  ve "Gruba sekme ekle"yi seçin.

TO  SOL düğmesi  Oynat / Duraklat

Öncelikle müzik veya video içeren çok fazla sayfa açan ve bunlar hakkında kafası karışanlar için kullanışlı bir özellik. Düğme, oynatmayı hızlı bir şekilde kontrol etmenize ve bazı içeriğin çalıştığı sekmelere gitmenize olanak tanır.

Müzik / video oynatılırken doğrudan kontrol panelinde görünür:

Sayfa yükleme hızını iyileştirme

İşaret  adresi  : chrome: // işaretler / # etkinleştirme-quic

Günümüzde uzun varolan  TCP / IP  protokolü web sörf için kullanılır  ,  yarım yüzyıl önce oluşturulan  Google  , daha hızlı, hataya karşı daha dayanıklı ve yerleşik şifreleme içeren  modern yerine geçen QUIC'i piyasaya sürdü  Ancak, tüm İnternet yeni protokole hızlı bir şekilde aktarılamıyor ve resmi bir standart olarak onaylanması ve uygulanmaya başlaması ancak bu yılın Mayıs ayında oldu. Bu "bayrağı" etkinleştirirseniz,  Chrome QUIC  protokolü  üzerinden çalışmaya başlayacak  ve siteler biraz daha hızlı açılmaya başlayacak.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.