SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Hacklink alsam sıralamada yükselirmiyim?

Seo Site Analiz 21.Haz.2021 48 görüntülenme 0 yorum

Müşterilerimizden gelen en çok ortak sorulardan biriside  hacklink satın alsam sıralamam yükselir mi ? Etkisi ne kadar sürede belli olur? tarzında sorular olduğu için sizleri aydınlatmak için bloğumuzda bunun cevabına yer vermeye karar verdik.

İlk önce ilk sorumuzla başlayalım;

 

Hacklink alsam sıralamam yükselir mi?

- Hacklink, arama motorları tarafından değerli kılınan sitelerden sitenize link yani referans geldiği sürece sıralamanızda etkisi kesinlikle bulunmaktadır.  Fakat hacklink ile beraber site yapınızda buna uygun olması gerekmektedir. Kısaca; boş bir siteye yada içerik bulunmayan tek siteye ne kadar hacklink ekletirseniz ekletin google bunu yararlı bulmayacak ve kullanıcılarına göstermemek için sizi yukarıları taşımayacaktır. Ama standart bir siteniz varsa içerikleri yeterli ve sayfanızın açılış hızıda iyise hacklink alarak ilk sıralara kadar uçacaksınız.  Kısaca adım adım özetlemek gerekirse başarıya giden 3 yoldan birisi hacklinktir. 
1- Hacklink
2- Sayfa içeriği
3-Sayfa Hızı

Hacklink alsam etkisini ne zaman görürümi?
Hacklink olsun veya normal SEO çalışmaları olsun kimse kimseye saat tarih zaman belirleyemez. Google botları, yani örümceklerine uyarlanan algoritmalar sık sık güncellenmekle beraber site ulaşma zamanları hep farklıdır. Bunun için sadece bilinmeyen bir süreci hızlandırmak adına bazı ping servisleri vardır. Sitenizin yapısı ne olursa olsun dışardan pinglemeyle google a atak yapar ve sitenizi ziyaret etmesi için zorlamış olursunuz. Mesela bunu Wordpress, kullanıcıları için bir ping bölümü oluşturmuş ve bu alana ping servislerini liste olarak veya tek olarak girdiğinizde her oluşturduğunuz post için otomatik pingleme yapmaktadır. Sizde yukarıda belirttiğim gibi 3 adımınıza güveniyorsanız hacklink çalışmasından sonra sık sık pingleme yaparak tarihini bilmediğiniz zamanın sürecini hızlandırabilirsiniz.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.