SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Kızlık Zarı ( HYMEN ) NEDİR ?

Seo Sağlık 19.Mar.2022 510 görüntülenme 0 yorum

Kızlık Zarı (Hymen) Nerdedir?

Kızlık zarı vajinanın girişinden birkaç santim içeride bulunur. Ortası deliktir ve soğan zarı inceliğindedir. Vajinaya bu zarın ortasındaki delikten daha kalın bir şey girdiğinde bu zar bozulur. Kızlık zarı vajina duvarlarına doğru çekilirken üzerindeki kılcal damarlar çatlamaktadır. Ve bu nedenle birkaç damla kan gelir. Kızlık zarının da çeşitleri vardır. Bazı kızlık zarları esnek olduğundan dolayı kenara çekilirken kanamazlar. Kızlık zarının tam olarak görevi bilinmemektedir. Bazı bilim adamları kızlık zarının rahmi mikroplardan koruduğunu söylemektedir. Bazı bilim adamları ise kızlık zarının sadece bir doku kalıntısı olduğunu ortaya koymaktadır. Kızlık zarı mukozaya benzer bir yapıdadır. Bazı kadınlarda doğuştan kızlık zarı olmayabilir. Bütün kadınlarda kızlık zarı aynı olmayabilir. Kızlık zarının da çeşitleri bulunmaktadır.

Kızlık Zarının Yapısı Nasıldır?

Kızlık zarı vajina girişinde dudakların yaklaşık olarak 1-1,5 santim içindedir ve küçük dudaklara bağlı olarak bulunmaktadır. Dış genital oluşumlar içinde kabul edilmektedir. Bayanların hemen hemen hepsinde kızlık zarı vardır. çok nadir olarak kızlık zarı bulunmayabilir. Ya da kızlık zarı bazı bayanlarda çok ince yani esnek olabilmektedir. Böyle durumlarda kızlık zarı kanama yapmaz. Kızlık zarı çocukluk çağlarında daha kalın yapıda bulunmaktadır. Ergenlik çağına gelindiğinde ise östrojen hormonunu artmasıyla beraber değişmeye başlar ve esneklik kazanır. Kızlık zarının ortası deliktir ve vajina girişini tamamen kapatmaz. Bu ortada bulunan delik adet kanının akmasını ve vajinal salgıların akmasını sağlar. Kızlık zarının gereğinden kalın olması cinsel ilişkide sıkıntı yaratabilmektedir. Kızlık zarı kalın olduğu zaman vajinismus problemi ortaya çıkabilmektedir. Kızlık zarının şekli, kalınlığı farklılık gösterebilmektedir. Kadından kadına kızlık zarı farklılık gösterebilmektedir.

kizlikzarionarimiKızlık Zarının Çeşitleri Nelerdir?

Kızlık zarının pek çok şekli bulunmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda kızlık zarının birçok şeklinin olduğu ortaya konulmuştur.

Yuvarlak Tipte Kızlık Zarı; bayanlarda en çok görülen kızlık zarıdır. Genelde büyük yüzde ile bayanlarda bu kızlık zarı görülmektedir. Kızlık zarı yuvarlak halka şeklindedir ve ortasında bir delik bulunur. Ortadaki delik büyük ise penisin geçmesine rağmen zar yırtılmayabilir. Bu durumdaki kızlık zarına esnek zar adı verilmektedir. Yuvarlak halka şeklinde bulunan kızlık zarı birçok bayanda görülebilmektedir. Genelde bu zar türünde cinsel ilişkiyi etkileyecek bir durum söz konusu değildir.
Yarım Ay Şeklindeki Kızlık Zarı; kızlık zarının şekli adından da anlaşılacağı gibi yarım ay şeklindedir. Üst kısımda zar daha incedir. Bu tür zarların görülme olasılığı düşüktür. Çok küçük bir yüzde ile bayanlarda görülmektedir. Bu tür kızlık zarları genelde ilişki sırasında yırtılmaz. Cinsel ilişki zor ve ağrılı hale gelebilir. Bu durumda jinekologlar muayene sırasında gerekli olan işlemi yaparlar.
Ara Bölmeli Kızlık Zarı; kızlık zarını orta kısmında boşluğu bölen zara ait ara doku parçası bulunmaktadır. Görülme olasılığı çok çok düşüktür. oranlarsak görülme olasılığı %1,5 ile %5 arasındadır. Kızlık zarı bu şekilde olduğunda cinsel ilişki oldukça zorlaşır ve çok ağrılı bir hal alabilir. Kızlık zarının çıkarılması ve vajinal girişin genişletilmesi ile problem halledilebilmektedir. Cinsel ilişkiye girmekten korkan ya da cinsel ilişkiye girme esnasında sıkıntı yaşayan kişilerin mutlaka jinekolog muayenesinden geçmesi gerekir.
Çok Delikli Kalburumsu Kızlık Zarı; kızlık zarının ortasında bir tane değil birçok delik vardır. Bu zarın görülme ihtimali %1 den daha azdır. Çok nadir olarak görülmektedir. Böyle bir durumda cinsel ilişkinin yaşanması imkânsız bir hal alabilir. Cinsel ilişki yaşamakta zorlanan kişilerin mutlaka bir jinekologa muayene olması gerekir.
Deliksiz Patolojik Tip Kızlık Zarı; kızlık zarını ortasında delik yoktur ve vajina girişi tamamen kapalı konumdadır. Bu şekildeki zar türüne sahip olan bayanlar adet kanaması yaşamazlar. Normal şartlarda vücuttan atılması gereken kan vücuttan atılamaz ve vajina içinde birikir. Bu durum kişilerde oldukça fazla ağrıya neden olur. Mutlaka cerrahi müdahale gerektiren bir durumdur. Karın ve kasık ağrısı yaşanabilir. Deliksiz kızlık zarının mutlaka cerrahi müdahale ile açılması gerekir aksi takdirde ciddi jinekolojik rahatsızlıklara neden olabilir.
Doğum Yapmış Bayanlarda Bulunan Kızlık Zarı; normal doğum yapmış olan bayanlarda kızlık zarı doğuma bağlı olarak yırtılmaktadır. Geriye kalan kısım ise hymen artığı olarak adlandırılmaktadır. Doğum yapan bayanların zarları oldukça esnektir.
Yarım Ara Bölmeli Kızlık Zarı; yarım ara bölmeli olan kızlık zarının cinsel ilişki üzerinde bir işlev bozukluk yarattığı görülmemiştir. Kızlık zarının bu türü sadece jinekolojik muayene sırasında görülebilmektedir.
Dentiküler Şekilde Bulunan Kızlık Zarı; bu tür zarlar son derece nadir görülmektedir. Bu zar çeşidinde kızlık zarının ortası deliktir fakat kenarları oldukça garip bir şekil almıştır.
Fimbrial Tipte Kızlık Zarı; kadınlara bulunan fallop tüpünün son kısmı fimbria olarak adlandırılmaktadır. Bu çeşit kızlık zarının görünümü ise fallop tüpünün fimbriasına benzemektedir. Ortası deliklidir zarın fakat şekli normal görünümde değildir.

Dudak Şeklindeki Kızlık Zarı; kızlık zarının içinde bulunan deliğin görünümü dudak şeklindedir. Çok nadir olarak görülen kızlık zarı çeşididir.

KIZLIK ZARI DİKİMİ NASIL YAPILIR –  KIZLIK ZARI DİKİMİ VİDEO 2

Kızlık zarının bu kadar çeşitli olmasının sebebi tam olarak bilinememektedir. Fakat her insanın yapısı birbirinden farklıdır. Ve kızlık zarının da çeşitlilik göstermesi normaldir. Yapılan jinekolojik muayenelerde daha farklı kızlık zarlarına da rastlanmıştır. Bazı kızlık zarları kişilerde ciddi sıkıntılara neden olabilmektedir. Kişilerin kendi kendilerine kızlık zarını türü ile ilgili bilgi sahibi olmaları mümkün değildir. Bu nedenle yaşanılan şikâyetler sonunda yalpan jinekolojik muayeneler sonrasında ortaya çıkmaktadır. Kızlık zarının değişik yapıda olması kişilere zarar vermemektedir. Fakat daha sonra yaşanacak olan cinsel ilişkilerde bazı problemler ortaya çıkabilir. Yüksek kenarlı, sert yapılı kızlık zarlarında cinsel ilişki sırasında zorlanmalar yaşanabilir. Bu durumda kişilerde cinsel ilişkiye girmeme isteği uyandırır. Bu da kadınların vajinismus problemi yaşamasına neden olur. Evlenmeden önce bayanların jinekolojik muayene yaptırmalarında fayda vardır. İlk gece yaşayacakları konusunda daha çok bilgi sahibi olurlar. Zarlarının yapısını öğrenmelerinin faydası olacaktır. Böylece ilk deneyiminizi aha bilinçli olarak yaşayabilirsiniz.

Kızlık zarının türü ilk gece olacak olan kanma miktarında da etkilidir. Fazla damarlı olan kızlık zarları daha fazla kanayabilir. Bazı durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir. Fakat bu durum oldukça az görülmektedir. Bazı zar çeşitlerinde ise kanama hiç olmayabilir. Bu durumda kızlık zarının esnek olduğu söylenir.

İlk gece yaşanacak olan kanama miktarı biraz da kişinin rahat olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Toplumların kız çocuklarına yaptıkları baskılar sonucunda kızların üzerinde ilk gece ile ilgili olumsuz düşünceler ve korkular oluşmaktadır. Bu nedenle de ilk geceyi fazla büyütmekte ve canlarının çok acıyacağını düşünmektedirler. Bu gibi düşünceler ilk gece rahat olmalarını engeller ve kasılmalarına neden olur. Kızların kasılması normalden fazla kanama olmasına neden olabilmektedir. Kızlık zarının kanama miktarı kadınların kasılma durumları ve kızlık zarının türü ile yakından ilgilidir.

Kızlık zarının yırtılması sırasında çoğu zaman ağrı hissedilmemektedir. Fakat burada yine kızların kendilerini kasmasının etkisi vardır. İlk gece ile ilgili anlatılan bir sürü hikâyeden etkilenen ve korku yaşayan bayanlar kendilerini çok fazla kastıkları için gereğinden fazla ağrı duyabilmektedirler. Bazı durumlarda ise zarın türü ağrıyı tetikleyebilmektedir. Bazı zar türleri cinsel ilişki sırasında ağrıya sebep olabilmektedir. Ama genele vurduğumuzda kızlık zarının yırtılması sırasında çok fazla dayanılmayacak kadar ağrı hissedilmez. Bu noktada erkeklerin davranışları da oldukça önem taşımaktadır. Erkeklerin anlayışlı, yavaş ve yumuşak davranmaları ve bayanları rahatlatmaları gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi, Geçici kızlık zarı dikimi ve izmir kalıcı kızlık zarı dikimi olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır.
İzmir Kızlık Zarı Dikimi 3 kat flep yöntemi Kızlık Zarı Dikimi olarak da adlandırılmaktadır.Kızlık zarı diktirme, kızlık zarı tamiri ya da kızlık zarı onarımı olarak ta bilinmektedir.
İzmir kızlık zarı dikimi fiyatları, her bölgeye ve merkeze göre farklılık gösterebilir.
Kızlık zarı diktirmek, kızlık zarı diktirme, kızlık diktirme, kızlık muayenesi jinekolog kadın doğum uzmanı tarafından yapılmaktadır. Bekaret kontrolü ve bekaret raporu doktor muayenesinden sonra verilebilmektedir.
İzmir kızlık zarı dikimi ücretleri hekimler tarafından verilmektedir.İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2018

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kanamanın olup olmaması ile kızlık zarının bozulduğu her zaman anlaşılmayabilir. Kızlık zarı muayenesi ile anlaşılmaktadır. Kızlık zarı muayenesi kısa ve ağrısız olan bir işlemdir. Kızlık zarı muayenesi jinekologlar tarafından yapılmaktadır. Uzman olan jinekolog gazlı bez yardımıyla büyük dudakları çeker ve kızlık zarını gözlemler. Böylelikle kızlık zarının bozulup bozulmadığı anlaşılır. Bazı özel durumlarsa ise jinekologlar kızlık zarı ile ilgili karar veremeyebilir. Bu gibi durumlarda kolposkopik inceleme yapılmaktadır. Kolposkop vajinanın rahim ağzı ve dış genital organların bir mikroskopla büyütülerek incelenmesini sağlayan cihazdır. Bu sayede kızlık zarı daha rahat gözlemlenebilmektedir.

Kızlık zarı muayenesinin yapılması kişilerin isteğine bağlıdır. Kişi istemediği sürece kızlık zarı muayenesi yapılması yasal değildir. Zorlama ile yaptırılan kızlık zarı muayenesi kişilerin üzerinde derin psikolojik etkiler bırakabilmektedir. Anayasada bu konuyla ilgili maddeler bulunmaktadır. Ve kimse zorla muayene edilememektedir. Kızlık zarı muayenesi günümüzde toplumların değişip gelişmesiyle birlikte önemini biraz daha yitirmiştir. Kadınlara verilen önemin artmasıyla beraber bu konuda bireyler daha ince düşünmeye başlamıştır.

kizlikzaridikimiKızlık Zarının Dikilmesi – Onarılması – Tamiri

Kızlık zarı birçok yerde özellikle de ülkemizde fazlasıyla önemsenmektedir. Sosyal ve kültürel birikimler kızlık zarının önemini ortaya koymaktadır. Kızlık zarının henüz bozulmamış olması kızların bir erkekle beraber olmadığının kanıtıdır. Bu nedenle evlenecek olan kişiler kızlık zarını oldukça önemsemektedir. İlk gece kanam olması birçok toplum tarafından ön plana çıkarılmaktadır. Bayanlarda bu nedenle korkular yaşamakta ve kızlık zarının bozulması halinde evliliklerinde problem yaşayacaklarını düşünmektedirler. Bozulan kızlık zarının dikimi yapılabilmektedir. Kızlık zar dikimi işlemi tıp dilinde hymenoplasti olarak adlandırılmaktır. Kızlık zarı diktirme işlemi kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu işlemin yapılıp yapılmadığı sadece kadın doğum uzmanları tarafından anlaşılabilmektedir.

Bazı toplumlarda erkekler evlenecekleri kadınların daha önce cinsel ilişki yaşamamış olmalarını isterler. Kızların daha önce yaşadıkları cinsel ilişkiyi kabullenmekte zorlanırlar. Bu nedenle daha önceden kendi isteği ile ya da başka şekillerde cinsel ilişki yaşamış olan bayanlar kızlık dikimi yaptırmaktadır. Böylelikle evliliklerinde bu nedenle yaşayacakları problemlerden kurtulmuş olurlar. Fakat kızlık zarının bazı nedenlere bağlı olarak tekrar yırtılabileceğini unutmamalılardır. Kızlık diktirme iki şekilde yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı diktirmek ve geçici kızlık zarı diktirmek isteğine göre işlemler değişiklik göstermektedir.

Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerinde iki şekilde yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı diktirme evlenmeden hemen önce yapılmak zorunda değildir. Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden ya da muhtemel ilişkiden iki üç gün önce yapılmaktadır. Geçici kızlık zarı dikiminin evlilikten az bir zaman önce yapılması gerekmektedir. İşlemin yapılmasında kullanılacak olan anestezi yöntemi kişinin isteğine bağlıdır. Genel anestezi ile ya da lokal anestezi ile dikilme işlemi yapılabilmektedir. Bu karar kişiye bağlıdır. Bölgesel uyuşturmaya güvenmiyorsanız genel anestezi ile işlem gerçekleştirilebilir. Geçici kızlık zarı dikimi genelde çok fazla vakti olmayan kişilere uygulanmaktadır. Flep yönteminde iyileşme süresi yaklaşık olarak 3 hafta sürdüğünden bazı kişiler bu kadar bekleyemeyebiliyor. Bu kadar vaktiniz yoksa o zaman geçici kızlık zarı dikimi yöntemini kullanabilirsiniz. Geçici kızlık zarı dikiminde eskiden yırtılmış olan kızlık zarı parçaları birbirine dikilir. Bu işlem yapıldıktan sonra bekleme süresine gerek yoktur. Geçici kızlık zarı dikiminin ise kısıtlı bir süresi vardır. Sadece 5 gün dayanmaktadır. 5 gün içinde cinsel ilişkiye girmediğiniz takdirde dikişler bozulacaktır. Ve yaptırdığınız işlemin hiçbir etkisi olmayacaktır. Bu nedenle geçici kızlık zarı dikimi ilişki öncesinde yaptırılmalıdır. Çok uzun süre dayanan bir yöntem değildir. Kızlık zarı dikimi yaptıran birçok kişinin aklına kızlık zarı diktirdiğin anlaşılır mı sorusu gelmektedir. Fakat bu konuda endişe duymanıza gerek yoktur. Çünkü yapay olarak yapılan kızlık zar ile normal kızlık zarı arasında hiçbir fark yoktur. Ve bu cinsel ilişki sırasında far edilmeyecektir. Kızlık zarı dikimi işlemini yaptırdığınızı sadece jinekologlar muayene sırasında anlayabilirler. Bunun eşiniz tarafından anlaşılmasının imkânı yoktur. Bu konuda endişe duymanıza gerek yoktur. Zaten bu işlemi yaptırmadan önce bu konuda doktorunuz size detaylı olarak bilgi verecektir. İzmir kızlık zarı dikimi yapan hastaneler bu konuda çok titiz davranmakta ve hastaları rahatlatıcı konuşmalarda bulunmaktadırlar. Kızlık zarı dikim İzmir hastanelerinde yapıldığında bu işlemi yaptırdığınızı kimse bilmeyecektir işlemin gizli tutulmasını istiyorsanız bu işlemi yaptırdığınızdan kimsenin haberi olmayacağını bilmelisiniz. Böyle bir işlem yaptırmanın hoş karşılanmayacağını birçok kişi bilmektedir. Bu nedenle de kızlık zarı dikimi yaptırdığını kimsenin bilmesini istemez. Bu konuda haklılar da. Kızlık zarı dikimi yapan hastaneler bu konuya oldukça özen gösterirler. Kimsenin kişisel bilgilerinize ulaşmasına izin vermezler. Bu konuya ne kadar önem verdiğinizi hastaneye gittiğinizde ayrıca belirtirseniz daha da iyi olur. Hastane çalışanları sizinle ilgili bilgileri kimseyle paylaşmayacaktır ama siz yine de rahat olamıyorsanız doktorunuzu bu konuda uyarabilirsiniz. Kızlık zarı dikimi sosyolojik bakımdan hoş karşılanmayacağından en yakınınız bile gelse yapılan işlemle ilgili bilgi verilmemelidir.

Kalıcı kızlık zarı dikimine flep yöntemi de denilmektedir. Flep tekniğinin uygulanması daha uzun sürmektedir. Bu işlemin yapılması genel anestezi ile ya da lokal anestezi ile gerçekleşebilir. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi evlenmeden yıllar öncede yaptırılabilir. İzmir kızlık zarı diken hastaneler bu yöntemi çok rahat bir şekilde uygulayabilmektedir.

Flep Yöntemi İle Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılmaktadır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi oldukça hijyenik ortamda jinekolojik pozisyon yapılmaktadır. Kızlık zarı dikiminde ortamın ve aletlerin temiz olması oldukça önemlidir. Enfeksiyon kapılmaması açısından bu konuya özen gösterilmelidir. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerinde çok temiz ortamlarda yapılmaktadır. hastaların herhangi bir enfeksiyon kapmaları önlenmektedir. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerinde uzman doktorlar tarafından yapıldığı için herhangi bir problemle genelde karşılaşılmaz. Bu işlemin uzman hekimler tarafından yapılması oldukça önemlidir. kızlık zarı dikimi işleminden sonra ağrı yaşanmaması için genel anestezi yönteminin yanında lokal anestezi yönteminin de kullanılması gerekir. İşlem sırasında enfeksiyonun engellenmesi bakımında ağrı kesici ve antibiyotik kullanılmalıdır. İşlemin yapılmasından sonra bölge özel solüsyonlar ile temizlenmelidir. Kızlık zarının dikimi yaklaşık olarak yarım saat sürer. Flep yönteminde kızlık zarının ne zaman yırtıldığının önemi yoktur. Ayrıca kaç defa ilişkiye girildiği de önemli değildir. Flep yöntemi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Damarlı dokulardan yapılan yapay kızlık zarı ilk ilişkiye girildiği zaman kanama yapar. Hatta yapay kızlık zarının normal kızlık zarına oranla kanam oranı daha fazladır. Vajina duvarından kaldırılan ince bir mukoza tabakasının vajina duvarına dikilmesi ile işlem tamamlanır. Flep yöntemi hastaya uygulandıktan sonra hasta uyandırılır ve yarım saat dinlenmesi sağlanır. Hastanın hastanede fazla kalmasına gerek yoktur. Flep yöntemi uygulandıktan sonra iki üç saat içerisinde yürüyerek evinize gidebilirsiniz. Yaklaşık olarak 20 gün içinde dikişler iyileşmektedir. Bu süreçte kullanılan ameliyat iplikleri eriyerek yok olmaktadır. Böylelikle yapay bir kızlık zarına sahip olursunuz. İlk ilişkiye girdiğiniz zaman kanama olacaktır. Kızlık zarınızın daha önce bozulduğunu kimse anlamayacaktır. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerinde kusursuz olarak yapılabilmektedir. Kızlık zarınızı diktirdiğinizi kimse anlamayacaktır. Çok kapsamlı bir jinekoljik muayene sırasında ancak anlaşılabilir. Bu bakımdan çok başarılı bir yöntemdir. Birçok kişinin problemine çözüm olabilmektedir. Bayanların bu konuda oldukça korkuları vardır. Toplumsal düşünceler nedeniyle kızlık zarı dikimine yönelebilirler. Kızlık zarı dikimi günümüzde çok başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir. Bazen de bayanlar evlilik yıldönümlerinde eşlerine sürpriz yapmak için kızlık zarı dikimi yaptırmaktadırlar. Evlilik yıldönümü hediyesi olarak sıra dışı bir hediye olmaktadır.

Kızlık zarı vajina girişinden yaklaşık olarak 2 santim içeride bulunmaktadır. Kızlık zarının kanlanması çok az olduğu için tamiri de zor olmaktadır. Flep vajina duvarından kaldırılan dokuya verilen addır. Bu doku kullanılır ve yeniden kızlık zarı yapılandırılır. Cinsel ilişki sırasında bu doku yırtılır ve kanama olur. Bu işlemin asıl amacı kanamanın ilişki sırasında olmasıdır. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi yaptıran kişilerin eşleri bu işlemi anlayamazlar. Sadece jinekolojik muayene sırasında anlaşılır. İleride yapılacak olan muayene ve doğum esnasında da kızlık zarının dikildiği anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi yaptıran bayanların işlem sonrasında ilaçlarını düzenli olarak kullanması gerekir. Kontrollere de düzenli olarak katılmalıdır. Çünkü ameliyattan sonra enfeksiyon oluşabilir. bu durumun erken fark edilmesi ancak muayenelerle mümkündür. Ameliyattan sonra enfeksiyon gelişmesi işlemi başarısız kılabilmektedir. Bu nedenle işlemden sonra genelde doktorlar antibiyotik ilaçların kullanılmasını önermektedirler. İzmir kızlık zarı dikimi yerleri bu konuya çok dikkat etmektedirler. Bayanların işlemden önce herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı kontrol edilir. Bu tedaviler yapıldıktan sonra ameliyat uygulanır. İzmir kızlık zarı dikimi yapan hastaneler işlemin steril ortamlarda yapılmasını özen göstermektedir. İşlemin temiz aletlerle ve özenle yapılması gerekir. İşlemin başarılı olabilmesinde bu başlıca etkendir. Kızlık zarı dikimi İzmir doktorları alanında oldukça uzmanlardır ve bu işlemi kusursuz olarak gerçekleştirebilirler. Kızlık zarı dikimi işleminin her hastanedeki doktor tarafından başarıyla yapılamayacağını bilmeniz gerekir. Kızlık zarı dikimi işleminin çok iyi sonuçlar verebilmesi doktorun elindedir. Uzman doktorlar bu işlemi başarılı şekilde gerçekleştirebilirler. İşlemin yapılacağı bölge en hassas bölgelerden birisidir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi işlemine çok özen gösterilmelidir. İşlem özenli şartlarda yapılmadığı takdirde bayanlar ileride jinekolojik problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerine bu konuda güvenebilirsiniz. Kızlık zarı dikimi çok uzun süren bir işlem değildir fakat bu işlemi yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Kızlık Zarı Dikiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kızlık zarı dikimini etkileyen en önemli faktör cerrahi tekniktir. Doktorun operasyonu nasıl gerçekleştirdiği oldukça önemlidir. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanesindeki doktorlar tarafından mükemmel şekilde yapılmaktadır. Kimse sizin kızlık zarını diktirdiğinizi anlayamaz. Kızlık zarı dikimi ameliyatından sonra bölgenin temiz tutulması ve bakımın iyi şekilde yapılması oldukça önemlidir. Bölgenin mikro kapmaması gerekir. oluşabilecek herhangi bir enfeksiyon size zarar verebilir. Bu nedenle operasyon sonrasında bakımlarınızı iyi şekilde yapmalısınız.

Kızlık zarı dikimi operasyonun amacı ilişki sırasında kanama olmasını sağlamaktır. Kadınların genital bölgeleri yarı kirli cerrahi alan olarak bilinmektedir. Kızlık zarı dikimi sonrasında burada bulunan yaraya çok özen gösterilmelidir. Bu alanın mikrop kapması kolaydır. Yara bakımı iyi yapıldığı zaman enfeksiyon kapma riski ortadan kalkmaktadır. Kızlık zarı dikiminde sonra ilk gün banyo yapılmaması önerilmektedir. Kızlık zarı operasyonundan sonra bir hafta boyunca oturarak değil de ayakta duş alınması gerekmektedir. Enfeksiyon riskini engellemek için ilk iki hafta denize ve havuza girilmemesi gerekir. Çok fazla kişinin kullandığı tuvalete gidilmemesi gerekir. Buralarda mikroplar fazlaca barınmaktadır. Bu nedenle enfeksiyon kapabilirsiniz. Operasyondan sonraki bir hafta boyunca çok faza dar olan pantolonların giyilmemesi gerekmektedir. Naylon değil de pamuklu iç çamaşırlarının giyilmesi gerekir. Kızlık zarı dikimi işleminden sonra doktorunuzun kullanmanız için vereceği bazı kremler olacaktır. Bunları düzenli olarak kullanmalısınız. Doktorunuzun verdiği dezenfektanı ve kremleri ilk bir hafta boyunca günde iki kez kullanmalısınız. Kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra doktorunuzun size verdi antibiyotik ilaçları kullanmanız yaranın daha kolay iyileşmesin sağlayacaktır. Bu nedenle ilaçlarınızı kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra ağrı kesiciye genelde ihtiyaç duyulmamaktadır. Kızlık zarı dikimi İzmir hastanelerinde genel anestezi kullanılmasına rağmen ek olarak lokal anestezi yöntemi de kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle işlem sonrasında bayanlar ağrı duymamaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrasında ağrı kesici kullanma ihtiyacı duymazlar. Kızlık zarı dikiminin sizin için kabusa dönüşmesini istemiyorsanız kızlık zarı dikiminden sonra yapmanız gereken şeyleri ihmal etmemelisiniz. Sonuçta hassas olan bir bölgeden operasyon geçirdiniz. Bunun size ileride sıkıntı yaratmasını istemiyorsanız mutlaka ameliyat sonrasında kendi bakımınıza dikkat etmelisiniz. Bu konuyla ilgili doktorunuz ameliyattan sonra size yapmanız gerekenleri ayrıntılı şekilde anlatacaktır. Aklınıza takılan soruları İzmir kızlık zarı dikimi yapan doktorlara rahatlıkla sorabilirsiniz. Kızlık zarı sonrasında aynı gün günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Bu konuda bir sakınca yoktur fakat ağır işler yapmamalısınız. Kızlık zarı dikim operasyonundan sonra ağır sporlar yapmamalısınız. Karın bölgenizi fazla zorlayacak ve bacaklarınız fazla kasacak hareketlerden uzak durmalısınız. Bunlar kızlık zarınızın kanamasına neden olabilir. Bu nedenle ameliyattan sonra ilk bir iki hafta ağır sporlar yapmamaya özen göstermelisiniz. Yara bakımı konusu ayrıca bir önemlidir. Bu konuda İzmir kızlık zarı dikimi yapan doktorlar sizi bilgilendirecektir. Ameliyat sonrasında yara bakımını nasıl yapmanız gerektiğini doktorunuz size anlatacaktır.

Ameliyat sonrasında yara bakımını doktorunuzun anlattığı şekilde yapmalısınız. Kızlık zarı dikiminin başarılı olabilmesinde üç etken vardır. birincisi doktorun kullanmış olduğu cerrahi teknik, ikincisi işlemin steril ortamda yapılması, üçüncüsü ise kızlık zarı dikimi operasyonundan sonra yara bakımının doğru şekilde yapılmasıdır. Bu üç noktaya dikkat edildiği takdirde operasyon başarılı bir şekilde tamamlanacaktır. Bu nedenle ameliyatı yaptıracağınız hastane ve doktor çok önem taşımaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemini yaptırmadan önce bu konuyla ilgili derinlemesine araştırma yapmalısınız. Hangi hastanede hangi doktorların bu işlemi daha iyi yaptığını öğrenmelisiniz. İzmir kızlık zarı dikimi yapan hastaneler bu konuda ön plana çıkmaktadır. Çok başarılı şekilde operasyonu gerçekleştirebiliyorlar. İzmir kızlık zarı dikimi doktorları bu işlemi yapmadan önce hastaların kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmalarını sağlıyorlar. Ve onların psikolojik olarak rahatlamalarına fırsat veriyorlar. Bayanların birçoğu ilişkilerinde sorun yaşamamak için bu işlemi yaptırmayı tercih ediyor. Bu işlemi yaptırmanın bayanlar üzerinde bir stres yaratması muhtemeldir. İşlemin başarılı olup olmayacağı konusunda endişe yaşıyor olabilirler. Bu endişelerinin de doktorlar tarafından giderilmesini isterler. Bu konuda doktorlar hastaları rahatlatmaktadır. Kızlık zarı dikimi işlemi çok zor bir operasyon değildir. Fakat titizlik ve özenli çalışma gerektirir. Bunun bilincinde olan doktorlar buna göre hareket ederler. Bayanları daha fazla zor durumda bırakmamak için işlemi en başarılı şekilde gerçekleştirmeye çalışırlar. İzmir kızlık zarı dikimi yapan doktorlar bu konuda oldukça anlayışlıdır. Hastaların psikolojik olarak da rahatlamalarını sağlayarak işlemin daha da başarılı hale gelmesini sağlarlar. Burada hastalara düşen en önemli görev işlemin yapılmasından sonra kendilerine dikkat etmeleridir. Ağır kaldırmamaya ve yara bakımını özenli şekilde yapmaya dikkat etmelilerdir. Bunların dışında hastalara düşen pek de bir görev yoktur. Yükün büyük çoğunluğu hekimlerin üzerindedir. Doktorlar da bunun sorumluluğunu üstlenerek kızlık zarı dikimi işlemini en başarılı şekilde yapmaya çalışırlar.

Kızlık Zarı Dikiminin Riskleri Var Mıdır?

Kızlık zarı dikim operasyonu riski ola bir operasyon değildir. Bayanlar üzerinde kötü etkileri bulunmamaktadır. Sadece ameliyattan sonra bölgede hafif gerginlik hissi ve hafif kanama olabilmektedir. Fakat bunlar geçicidir. Kızlık zarı dikimi işleminin tek başına bir zararı yoktur. Fakat işlemin yapıldığı ortam ve kullanılan aletler temiz değilse daha sonra enfeksiyon oluşumuna bağlı olarak jinekolojik problemler yaşanabilir. Bunların olmaması için kızlık zarı dikimi işlemi yaptıracağınız hastaneyi iyi araştırmalı ve temizliğine güvenmelisiniz. Sertifikası olmayan yerlerde kızlık zarı diktirme fiyatı uygun diye işlem yaptırmayınız.

Daha sonra bu sizin için problem yaratabilmektedir. Bayanların bu hassas durumundan yararlanmak isteyen çok sayıda merkezler bulunabilmektedir. Fakat buralarda yapılan kızlık zarı dikimi uzmanlar tarafından yapılmadığı zaman tehlikeli sonuçlara neden olabilmektedir. Kızlı zarı diktirme fiyatları internetten araştırıldığı zaman karşınıza aşağı yukarı benzer fiyatlar çıkacaktır. Bu fiyatların çok aşağısında işlem yapan merkezlere güvenmeyiniz. Çünkü bu fiyatlar belli standartlara göre belirlenmektedir. Hastanenin teknik donanımı ve doktorun uzmanlığı fiyatları etkilemektedir. Bu nedenle çok ucuz fiyatlarla kızlık zarı dikimi yapan yerlere şüpheli bakmanızda fayda vardır. Genelde bu tarz işlemlerde bir tanıdık önerisi önemlidir. Daha önce bu işlemi yaptırmış ve yaptırdığı yerden memnun kalan bir tanıdığını varsa onunla konuşup aynı yere gidebilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerle ilgili daha fazla bilgi sahibi olursunuz. Daha önce tanıdığınız bir kişi tarafından denenmiş olması da size daha fazla güven verecektir. Kızlık zarı dikimi operasyonunun tek başına bayanlara zarar veren bir tarafı bulunmamaktadır. Risk faktörü oluşmasını sağlayan etkenler vardır. Bunlara dikkat ettiğiniz zaman bu işlemin size zarar veren bir yanı olmayacaktır. Burada hastane seçimi ve doktor seçimi oldukça önem taşımaktadır.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.