SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Metin2 Pvp

Seo Teknoloji 18.Nis.2022 194 görüntülenme 0 yorum

metin2

Metin2 bildiğiniz gibi günümüzde halen oynanan başarılı mmorpg oyunlarından biridir. Bu oyun yıllardır oynanmakta ve çok popüler olmasından dolayı da pvp oyuncuları farklı tatta zevkli oyunlar arayışına girmişlerdir. Bu arayışı gören girişimciler internet üzerinde bulunan metin2 oyununun açık kaynak kodlarını elde ederek mevcut oyun özelleriklerini kendilerine göre düzenleyip, daha kolay ve eğlenceli bir oyun olarak sunmak istemişlerdir. Bu durumda oyuncular iki seçenek arasına kalmışlardır. Bunlardan biri metin2 oyununu doğrudan oynamak, diğeri ise metin2 için açılmış özel sunucularda yer almak.

Metin2 Pvp Ne Anlama Gelmektedir?

Metin2 pvp anlamı: pvp, ingilizcesi player versus player olan tam anlamıyla oyuncu savaşı anlamına gelen baş harflerinin kısaltılmışıdır; metin2 pvp ise oyunlarının genellikle savaş odaklı özel metin2 sunucusudur. Bu durumda bu kelime metin2 ile yanyana geldiğinde savaş odaklı metin2 oyunu anlamına gelmektedir. Normal metin2 oyununun zor olmasından dolayı pvp'den ziyade pve yani yaratıklarla daha çok vakit geçirilmektedir. Bu sebeple pvp serverler'in tercih edilmesi daha da öne çıkmaktadır. Pvp'nin bir diğer kullanım anlamı ise private kelimesinin kısaltılmışıdır. Pvp Server oyuncularının bir kısmı aramasını pvp olarak yaparken, bir kısmı da private serverler olarak yapmaktadır. Private Türkçe'de özel anlamına gelmektedir. Kurumsal şirket olan metin2, oyun dosyalarını paylaştığından bu yana metin2 özel oyunları açılmış ve günümüzde onlarca aktif özel pvp sunucusu bulunmaktadır. Hatta bu oyunlardan çoğu artık kurumsal yapıda olup oyuncu sayıları normal metin2 oyunuyla yarışmaktadır.

Bir araştırmaya göre tüm metin2 pvp server oyuncularının toplamı, normal metin2 oyununu oynayan oyunculardan daha fazladır. Bu durum metin2 şirketinin de dikkatini çekmiş olmalı ki geçtiğimiz senelerde normal zor oyun deneyimine göre çok daha kolay bir server açmış, bunun duyurusunu yapmış ve bir çok oyuncu ile yeniden buluşmuştur. Ancak günümüzde hala yine tercih sebebi değildir. Bunun en büyük sebeplerinden biri: şahış, şirket veya diğer kurumlar tarafından açılan pvp serverlerin oyun türüne bakıldığında bir çok seçenek bulunmaktadır. Emek, kolay, orta, zor hatta wslik olarak bir çok tür bulunmaktadır. Metin2 bu türlerden oluşturmaya kalksa kendi politikasını çiğneyecek ve geri dönüşü olmayan bir yıkıma girecektir.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.