SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Popo Büyütme Estetiği

Seo Sağlık 19.Mar.2022 411 görüntülenme 0 yorum

d893184fdc11de585cbf3a6aaab3eb44

Popo Büyütme Estetiği Nedir?

Popo büyütme estetiği,  kalçanın boyutunu ve şeklini iyileştirmek için yapılan estetik prosedürleri ifade eder.  Kalça büyütme estetiği, genellikle yaşlanma ve hızlı kilo kaybı gibi nedenlerden dolayı poposunda sarkmalar ve şekil bozuklukları olan kişilerin tercih ettiği bir estetik uygulamadır ancak genetik olarak düz popo şekline sahip kadınlar da kalça büyütme estetiği ile istedikleri dolgun kalçalara kavuşabilirler.

Popo büyütme amacıyla yapılan birden fazla estetik prosedür vardır ancak yöntem ne olursa olsun popo büyütme estetiğinde amaç aynıdır. Popo estetiği kapsamında yapılan bütün uygulamalar kalçaları vurgulayıcı hale getirmeye çalışır. Çünkü popo, vücudun dikkat çekici alanlardan biridir. Bu nedenle dış görünüm için son derece önemlidir. İnsan vücudunun bazı bölümleri dolgun ve kıvrımlı göründüğünde göze daha çok hitap eder, popo da bu bölgelerden biridir. Bu nedenle kadınlar, daha biçimli, daha dolgun ve yuvarlak hatlara sahip bir popo görüntüsü elde etmek için popo estetiğine başvururlar.

Popo büyütme estetiği nasıl yapılır?

Kalçasının görünümünden memnun olmayan birçok kadın poposunu nasıl büyütebileceğini öğrenmek ister. Doğal yollarla popo büyütmek oldukça zor ve zahmetli olduğu için bugünlerde popo büyütme estetiği oldukça rağbet görüyor.  Kalçayı büyütmek, dolgunlaştırmak ve çekici bir görünüm vermek için yapılan popo büyütme estetiğinde genellikle kalça hatlarını belirginleştirmek için yağ enjeksiyonu uygulamasından ya da silikon protezlerden yararlanılır. Popoyu şekillendirmek için hangi yöntemin tercih edileceğine karar verilirken hastanın nasıl bir sonuç arzulandığı dikkate alınır. Ancak kalçanın yapısı ve boyutu da karar aşamasında oldukça önemlidir aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Hastanın bu konuda birden fazla seçeneği mevcut olmakla birlikte, genellikle popo estetiğinde yağ enjeksiyonu ve silikon protez kullanılır. Popo büyütme estetiğinde ihtiyaç durumuna göre silikon protez uygulaması veya yağ dolgusu enjeksiyonu ayrı ayrı ya da birlikte uygulanabilir. Bunların dışında eğer ihtiyaç duyulursa kalça büyütme estetiği kapsamında popo dikleştirme de yapılabilir.

Kalca Buyutme Yontemleri ile Kilo Almadan Poponuzu Buyutun

Yağ Enjeksiyonu ile popo büyütme nedir, nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme, kişinin vücudundan alınan yağ dokusunun kalça hatlarını belirginleştirmek ve dolgunlaştırmak için kalçaya enjekte edildiği estetik bir uygulamadır. Yani kısaca kişinin kendi vücudundan alınan yağların transferi ile popoyu büyütme ve kaldırma işlemidir. Bu estetik operasyon kişinin kendi yağı ile yapılan bir uygulama olduğu için hastanın vücut yapısının operasyon için uygun olması gerekir. Eğer popoyu şekillendirmek için ihtiyaç duyulan yağ dokusu yoksa yağ enjeksiyonu ile popo büyütme işlemi yapılamaz. 

Yağ enjeksiyonu ile yapılan popo büyütme estetiğinde şekillendirme yağ dolgusu ile yapılır. Bu nedenle öncelikle hastanın belinden, uyluklarından veya karın bölgesinden liposuction ile yağ alınır. alınan yağlar uygulama alanına yerleştirilen küçük kanüller yardımıyla kalçaya enjekte edilir. Kalça büyütme estetiğinde kesiler ortalama 2-3 mm civarındadır. Bu kesiler kalça kıvrımlarına gizlenerek ameliyat sonrasında izlerin minimal oranda görülmesi sağlanır. Yağ alımı için kalça, uyluk gibi bölgelerin tercih edilme sebebi vücutta en çok yağ depolanan bölgelerin buralar olmasıdır. Aynı zamanda bu bölgelerdeki yağlar erimeye karşı da dirençlidir, bu da popoya aktarılan yağların kalıcılığını sağlar. 

Liposuction ile vücuttaki fazla yağ dokusu çekilirken kalçanın büyüklüğü, şekli ve yağ yoğunluğu dikkate alınır. Yeterli miktarda alınan bölgesel yağlar, steril bir ortamda özel kabın içinde bekletilir ancak çekilen yağlar canlılığını kaybetmeden vücuda enjekte edilir.  Bu özel kutu, yağın kirlenmesini önler, bu da enfeksiyon riskini azaltır ve ayrıca havanın yağ ile etkileşimini önler. Havaya maruz kalmak yağın ömrünü azaltır.

Yağ bir kutuya toplandıktan sonra büyük şırıngalara aktarılır. Yağın sıvıdan ayrılmasına izin verilir. Sıvı, vücut tarafından emilmeyen şişen bir sıvıdır bu nedenle sıvı atılır ve sonra yağ daha küçük şırıngalara aktarılır. Küçük enjektörün ucuna yağ enjekte etmek için özel bir kanül bağlanır, daha küçük bir şırınga yağın daha hassas enjeksiyonunu sağlar. Böylece yağ transferi tamamlanır ve Brezilya Popo estetiği sayesinde bel ve uyluk bölgeleri incelir, vücut adeta bir kum saati şeklini alır. 

Silikon protez ile popo büyütme estetiği nedir, nasıl yapılır?

Kalça büyütme ve popo dikleştirme amacıyla yapılan estetik operasyonlar yağ enjeksiyonu ile sınırlı değildir, silikon protezler yardımıyla da popo büyütme estetiği yapılabilmektedir. Bu uygulama özellikle vücudunda popoyu şekillendirebilecek kadar yağ fazlalığı olmayan kişilere uygulanır.

Operasyon öncesinde ilk olarak hasta değerlendirmesi yapılır ve hastanın durumuna göre kalçaya yapılacak müdahalenin hatları belirlenir ve uygun protez seçimi yapılır. Kuyruk sokumundan açılan küçük bir kesi ile belirlenen büyüklükteki silikon protez popo dokusuna zarar vermeyecek şekilde deri altına yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen protez sayesinde popo şekillenir ve böylece kişi dik ve büyük kalça görüntüsüne sahip olur.

Silikon protez ile yapılan popo estetiği sonucunda popoda doğal bir dolgunluk sağlanmış olur. Çünkü protez kas altına yerleştirildiği için dışarıdan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez ama burada cerrahın deneyimi de oldukça önemlidir.

Ameliyat sırasında açılan kesi kuyruk sokumunda kaldığı silikon protez ile popo büyütme estetiği yaptıranların ciltlerinde belirgin bir iz kalmaz. Popo estetiğinde kullanılan silikon malzeme yapısı gereği patlamaya ve erimeye karşı dirençlidir. Bu nedenle silikon protez ile popo büyütme yapıldığında sonuçlar kalıcıdır, silikonun erimesi ya da küçülmesi söz konusu değildir.

Silikon protez ile popo büyütme ameliyatının ne kadar süreceği popoya yapılacak müdahalenin boyutuna göre değişir ama genellikle 1-2 saat sürer. Silikon protez ile popo büyütme estetiği yaptıranlar genel olarak ameliyat sonrası sürecin rahat olduğunu belirtir. Ameliyat sonrasında kişiler genellikle ikinci hafta itibarıyla gündelik yaşantısına dönebilirler.

ass bikini 1433117

Popo Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Popo büyütme estetiği genetik faktörlerden dolayı popo görünümü estetik olmayan ve yaşlanma gibi süreçler yüzünden popo şekli sonradan bozulmuş kişiler tarafından tercih edilir. Bu kişilerin popo kalça büyütme estetiği yaptırma nedeni popoda meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak ve estetik bir popo görünümü elde etmektir.

Popoda estetik olmayan bir görünüme sebep olan sorunlar;

  •         Sarkık popo,
  •         Küçük popo,
  •         Eşit olmayan popo görünümü,
  •         Büyük ve yana yayılan popo problemi,
  •         Büyük basenler vb.

Popo estetiği ile bu estetik sorun ortadan kaldırılır, böylece kişi hayal ettiği popo görünümüne kavuşur.

Popo büyütme estetiği ameliyatının etkileri nelerdir?

Popo büyütme estetiğinin en önemli avantajı popoyu kaldırarak vücudun daha çekici ve daha fit görünmesini sağlamasıdır.  Popo büyütme estetiği sayesinde popo daha dolgun görünür, vücut hatları daha yuvarlak durur ve kum saati şeklini alır. Kalkık bir popo da kişinin boyunun daha uzun görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda uyluk bölgesinin de ince durmasını sağlar ve beli daha ince gösterir. Bu sayede popo büyütme estetiği yaptıranlara ameliyat sonra giydikleri daha çok yakışır. 

Popo Büyütme Estetiği Kimlere Uygundur?                                                                                                                                   

Yaşlanma ya da önemli kilo kaybı nedeniyle poposu hacim ve şekil kaybına uğramış kişiler popo büyütme estetiği için uygun kişiler olarak görülür ama kalça görünümünü iyileştirmek isteyen herkes popo estetiğinden faydalanabilir. Sadece ameliyat olacak kişilerin bazı özelliklere sahip olması beklenir. Hastanın sağlık durumu ve vücut yapısı popo estetiği için uygun olması gerekir.  Eğer yağ enjeksiyonu ile popo büyütme estetiği yapılacaksa kişinin vücut kitle indeksinin normal seviyede olması beklenir. Çok kilolu olan hastalara vücut şekillendirme yapılması doğru değildir aynı zamanda çok zayıf kişilere de yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatı yapılamaz.

Popo Büyütme Estetiği Öncesi ve Sonrası İle İlgili Tüm Merak Edilenler

Günümüzde çoğu kadın daha belirgin bir popo hattına sahip olabilmek için estetik uygulamalardan faydalanır. Bu doğrultuda da öne çıkan estetik operasyonlar yağ enjeksiyonu ve silikon protezdir. Kişi poposunu şekillendirmek için ister yağ enjeksiyonu yöntemini tercih etsin, isterse de silikon protez yöntemini farketmez,  başarılı bir sonuç elde etmek için  her iki uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken konular vardır.

Popo büyütme estetiği öncesi hazırlık 

Popo büyütme ameliyatı öncesinde ve sonrasında doktor daima hastaya rehberlik eder, onu yönlendirir ve bazı talimatlar verir.  Ancak hastanın da bu süreçte herhangi bir sağlık sorunu varsa ya da herhangi bir ilaç kullanıyorsa doktoruna bildirmesi gerekir. Bunlar tüm cerrahi operasyonların öncesinde dikkat edilmesi gereken şeylerdir.  Bunların yanı sıra ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması için aspirin vb. gibi kan sulandırıcı ilaçların ve bitkisel ürünlerin tüketimine ara verilmesi gerekir. Ayrıca ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara ve alkol tüketimi hem ameliyat sürecini hem de ameliyat sonrası iyileşme sürecini olumsuz olarak etkiler bu yüzden ara verilmesi gerekir.

Popo büyütme estetiği ile poponun şekli ve ne kadar kaldırılacağı nasıl belirlenir?

Kalça estetiği (Popo estetiği) yaptıranların çoğu, ameliyat öncesinde en çok ‘kalça estetiği ile istediğim kalça şekline nasıl sahip olabilirim’ sorusunun cevabını merak eder. Bu sorunun cevabı ameliyat öncesinde yapılan değerlendirmeyle doğrudan ilişkilidir. Eğer hastanın kalça profili doğru analiz edilmezse ve ameliyatın kapsamı yanlış oluşturulursa hasta hayalini kurduğu kalça görünümünü elde edemez. Bu nedenle hekimin ameliyat öncesinde detaylı bir değerlendirme süreci oluşturması gerekir.

Hekim ameliyat öncesinde gerçekleştirilen randevular sırasında öncelikle fiziki muayene yapar ve kalçayı detaylı bir şekilde inceler. Bu süreçte aynı anda hastanın beklentisi ve ameliyat sonrasında nasıl bir görünüm elde etmek istediği de öğrenilmelidir.  Bu bilgiler ameliyatın türünü ve kapsamını belirleyebilmek için hayati derecede önem taşır. Hastanın beklentisine ve vücudundaki yağ miktarına göre popo büyütme estetiği planlanır; popoya ne kadar yağ ekleneceği, ne kadar kaldırılacağı ve hangi bölgelere yağ enjekte edileceği belirlenir ya da popoyu şekillendirmek için kullanılacak olan protezin şekline ve büyüklüğüne karar verilir. Eğer bu süreç hastanın kilosuna ve genel fiziki yapısına göre belirlenirse güzel görünümlü bir popo görüntüsü elde etmek kaçınılmazdır.

Popo büyütme estetiği olduktan sonra kişiyi neler bekliyor? 

Popo büyütme estetiği genel anestezi altında yapılır ve ameliyattan bir gün sonra genellikle hasta taburcu edilir. Kalça estetiği yaptıranlar, ameliyattan sonraki iyileşme sürecinin genellikle rahat geçtiğini ve kısa sürede gündelik yaşamlarına dönebildiklerini belirtirler. Her ne kadar popo estetiği sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterse de iyileşme süreci ortalama 10 gün içinde tamamlanır. Ameliyat sonrasında en sık karşılaşılan sorun popoda ödem ve morluk oluşmasıdır. Genellikle bunlar dışında bir sorunla karşılaşılmaz ama ağrı oluşma ihtimaline karşı hekim mutlaka ağrı kesici reçete eder. Popodaki şişliklerin azalması ve poponun yeni şeklini alması ise 3 ila 6 ay sürebilir. Bu süreçte ağır sporlardan uzak durmak ve çok fazla sırt üstü yatmamak gerekir.   

Ameliyat sonrasında koruyucu bir korse giyilmesi önerilir. Korse seçimini ve korsenin ne kadar kullanılacağını ameliyatın kapsamına göre doktor belirler ama ortalama korse kullanım süresi 3 ila 6 hafta arasındadır. Korse kullanımı ameliyat bölgesini koruyacak ve kalça büyütme estetiği ameliyatın etkilerini kalıcı bir hale getirecektir. 

Popo büyütme estetiği sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

Kalça büyütme estetiği sonrası bakım, hızlı ve sorunsuz bir iyileşme süreci geçirmenin ve aynı zamanda da başarılı bir sonuç elde etmenin anahtarıdır. Bu nedenle doktor, hastaya operasyondan sonra uygulaması için bazı talimatlar verir.

 Ameliyat sonrasından uyulması gereken konular genellikle şunları içerir:

 

  •  Ameliyattan sonraki ilk gün istirahat etmek önemlidir,
  • İyileşme süreci boyunca kalçaya baskı yapmaktan kaçınmak gerekir bu nedenle yüz üstü ya da yan yatmak gerekir,
  • Ameliyat sonrasında kalçanın yeni şeklini alabilmesi için mutlaka özel bir korse kullanılması gerekir, bu korse en az 1 ay kullanılmalıdır,
  • Kalçanın tam şeklini alması 3 ila 6 ayı bulur, bu süreçte uzun süre oturmaktan kaçınılmalıdır,
  •  Doktorun reçete ettiği ilaçlar ve dozlar dışında ilaç kullanılması doğru değildir.

Popo Büyütme Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kalçaya yağ enjeksiyonu kalıcı mı?

Kalçayı şekillendirme amacıyla yapılan yağ enjeksiyonu uygulamasında elde edilen sonuçlar kalıcıdır ama bu etkinin ne kadar süreceği kişinin yaşam tarzıyla doğru orantılıdır. Eğer ameliyat sonrasında kişi kilosunu sabitleyebilirse, çok fazla kilo alıp vermezse popo büyütme estetiğinin sonuçları uzun süre devam eder.

Popo estetiği kaç günde iyileşir?

Popo estetiği sonrasında kişinin kaç günde iyileşeceği ameliyatın kapsamına göre farklılık gösterir ama genellikle herkes 2 hafta içinde gündelik yaşamına dönebilir.  

Popo estetiği ağrılı ya da acılı bir işlem midir?

Popo estetiği anestezi ile gerçekleştirilen cerrahi bir müdahale olduğu için operasyon sırasında ağrı ya da acı hissedilmez.  Ameliyat sonrasında ise popo estetiği yaptıranlar birkaç rahat gün rahat hareket edemeyebilir ve yoğun olmayan ağrı hissedebilir ama ağrıyı ağrı kesiciler ile kontrol altına almak mümkündür.

Popo ameliyatı kaç saat sürer?

Popo ameliyatı süresi hastanın beklentisine ve popoya yapılacak işlemin süresine göre değişir ama genellikle 1 ila 2 saat arasında sürer.

Popo büyütme estetiği tam sonuç ne zaman görülür?

Popo büyütme estetiği sonuçları ameliyat sonrasında hemen görülebilir ancak nihai sonuçlar şişlik tamamen geçtikten sonra ortaya çıkar. Popoda oluşan şişlikler ameliyattan sonraki 2 hafta içinde gözle görülür biçimde azalır ama minimal şişlikler olacaktır bu nedenle poponun tam şeklini alması 3 ila 6 ayı bulabilir. 

Popo Büyütme Estetiği fiyatları?

 

Popo Büyütme Estetiği

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.