SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

SEO Analizi

Seo SEO 21.Haz.2021 42 görüntülenme 0 yorum

SEO konusunda eksikliklerinizi tespit etmek, bu eksiklikleri iyileştirmek ve performansı artıracak yol haritasına sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.

Şimdi SEO Analizi hizmetim ile web sitenizi birçok faktörü dikkate alarak analiz ediyor, performansınızı artıracak yol haritasını belirliyor ve birlikte harekete geçiyoruz.

SEO Analizi Nedir?

SEO Analizi, bir web sitesini optimize etmek amacıyla çeşitli SEO araçlarını, kontrol listelerini ve SEO standartlarını kullanarak gerçekleştirilen uygulamadır. SEO analizi sayesinde web sitenizin eksikliklerini tespit edebilir bu eksiklikleri içeren bir listesi hazırlayabilirim.

Bu denetimlerin amacı sitemizin mevcut sağlık durumunu görmek ve iyileştirmek için harekete geçmektir.

Uzun süredir web sitesi analizi ve yapılması gerekenlerle alakalı talepler alıyordum. Bu taleplere istinaden bu hizmeti vermek kararı aldım. İşte detaylar:

SEO Analizi + Kontrol Listesi

Birden fazla SEO aracı ile web sitenizi A’dan Z’ye denetleyelim, eksiklikleri çıkaralım ve bunları kontrol listesi haline getirelim. Bu kontrol listesine müdahale edelim ve yol haritasını hazırlayalım.

Bulunduğunuz sektör neleri kapsar? Nasıl içerik oluşturmalısınız? Hedef kitleniz ne istiyor? Bağlantılar nasıl oluşturulmalı? Ek bir kaynağa ihtiyacınız var mı? Farklılık nasıl oluşturabilirsiniz? Başarıya giden yol nedir? Nasıl yapabilirim? vb soruların tüm cevapları bu analizle ortaya çıkacak.

Hizmet Kapsamı

Web sitenizi Google’ın standartlarına göre ayarlamaya ve düzenlemeye hazır mısınız? Şimdi bu hizmetin tüm detaylarını öğrenme zamanı.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelimelere baktığınızda, odaklanmanız gereken birkaç ana yer vardır:

  • Trafiğinizin çoğunu hangi anahtar kelimeler üretiyor (mevcut kazançlar)
  • Hedeflediğiniz ancak başarısız olduğunuz anahtar kelimeler nelerdir?
  • Şu anda trafiği artırmak için kullanılabileceğiniz anahtar kelimeler hangileridir?

Çoğu anahtar kelime bu kategorilerden birine girebilmelidir. Anahtar kelime analizi ile hangi kelimelere odaklanmanız gerektiğini? Hangi sayfaları optimize etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Rekabet Analizi

SEMrush ve Ahrefs araçları ile, anahtar kelimelerde rekabet içerisinde olduğunuz rakipler ortaya çıkarılacaktır. Rakiplerinizin kimlerden bağlantı aldıklarını görebileceksiniz. Rekabet ettiğiniz kişileri analiz etmek çok önemlidir. Aslında bu kısım bize yol haritası konusunda da yardımcı olacaktır.

Teknik Analiz

Bir web sitesinin kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda ortaya teknik analiz kavramı çıkar. Web siteniz mobil uyumlu mu? SSL doğru yüklenmiş mi? Bulunmayan sayfalar, kırık bağlantılar veya yönlendirme sorunları var mı? Bunlar gerçekten önemli olan teknik SEO hatalarıdır. Bunlara çözüm üretecek, Google arama motorunun istediği gibi bir web sitesi olacağız.

Seo Analiz

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.