SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

SİMGE

Seo Video-Müzik 29.Mar.2022 206 görüntülenme 0 yorum

simgeü

 

BU YOL HER ZAMAN DÜZ DEĞİLMİŞ

 

’Bu masalda mutsuzlar var çünkü bu masalda aslında gerçekler var” dediği yeni çalışması Prens ve Prenses ile Simge, emin adımlarla yoluna devam ediyor. Simge ile MişMiş patlamasından öncesini, sonrasını, korkularını, hayallerini, müziğe dair ne hissediyorsa onu konuştuk!   Keyifli okumalar!

 

Çocukluğunda ailesi müzikle ilgili olan herkesin elbette bir müzikle yoğrulma, eline tarağı alıp şarkı söyleme durumu olmuştur. Öncelikle senin de baban müzisyen olduğu için, onun seni yönlendirmesi, kariyerine etkileri nasıl oldu merak ediyorum.

 

Nasıl yetiştirildiğin çok önemli. Ben de müzisyen bir babanın kızı olarak dünyaya geldiğim için evde hep müzik vardı.Babam müziği yapmam için konservatuara gitmemi şiddete önerdi. Yoksa desteklemeyeceğini söyledi. İyi ki de beni böyle bir yola yönlendirmiş ve bende iyi ki konservatuara başlamışım. Hem bu işi bilinçli olarak eğitimini aldım hem de alaylı olarak sürdürüyorum.

 

BipBip ya da MişMiş patlamasına gelene kadarki süreçte onca yıl eğitim, deneyim ve emekten sonra belki de hakedilen geri dönüşü alamamak.. Bunu yaşayan ve  bilhassa ilk albüm sonrası küskünlük dönemine giren sanatçıları da düşünerek, “Yeni Çıktı” albümü sonrası nasıl bir dönemden geçtin? 

 

Sınav gibiydi benim için. Hayat tecrübelerden ibaretmiş. Şu anda bunu anlıyorum. O zamanlar tecrübesizdim. Herkese inanıyordum. Yeni Çıktı albümünün yönetimi bende değildi. Bu yüzden de benim kararlarım doğrultusunda yapılmış bir proje değildi. Onlar başkalarının kararları doğrultusunda yaşandı. Bundan dolayı da maalesef müzdarip oldum. Ancak geliştikçe ve tecrübe ettikçe doğruları kendim bulmaya başladım. Son beş projemin prodüktörü oldum. Projenin tüm detaylarıyla kendim ilgileniyor ve karar veriyorum. Bu sınavı başarıyla vermiş biri olarak o yoldan geçmem gerektiğini düşünüyorum. Bu yol her zaman düz değilmiş bunu öğrenmiş oldum. Bundan sonra da göz ardı etmeyerek yoluma devam edeceğim.

SiMGE

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.