SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Webroot Şüpheli Site Gösteriyor Nedeni Ve Çözümü

Seo Site Analiz 07.Tem.2021 54 görüntülenme 0 yorum
Webroot şüpheli site gösteriyor uyarısının çözümü

Bu sayfaya girdiğinize göre muhtemelen kendinize ait bir web siteniz var. Veya ilgilendiğiniz bir internet sitesini tarayıcınızdaki güvenlik eklentisi nedeniyle Google aramalar listesinde sarı renkli olarak görmektesiniz. Üstelik site adresi https ile başlıyor ve bu demektir ki bir güvenlik sertifikasına sahip! 

Hatta tarayıcınız siteyi güvenli olarak göstermektedir ama webroot antivirüs eklentisinin hiç umurunda bile değil.  Tıkladığınızda; “güvenli olmayan web sitesi,  şüpheli Site. Dikkat: Bu web sitesi kötü amaçlı yazılım ya da diğer güvenlik riskleri içerebilir”  Şeklinde de açıklama yapıyor. Yani sitenizde hiç bir illegal içerik yok, virüs yok, malware yok ama resmen şüpheli, güvenilir olmayan site muamelesi ile karşı karşıyasınız demektir.

 

İzlenecek Yol

Bir diğer durum ise tarayıcı tarafından da bağlantınız güvenli değil olarak uyarılma haline düşmek. Bu daha farklı bir çözüm gerektiriyor ve bununla ilgili makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.

Bu makaledeki konumuza dönecek olursak; burada site; tarayıcı tarafından güvenli olarak gösteriliyor fakat webroot  şüpheli site gösteriyor uyarısını veriyor.  Şayet sitenin sahibiyseniz ve içeriklerinizde sakıncalı bir link olmadığından eminseniz izlemeniz gereken yol, ilgili antivirüs eklentisinin veri tabanında değişiklik yapma talebinizi iletmek olacaktır.

Adamlar hatalı olarak veri tabanı oluşturmuş olabilecekleri ihtimaline karşı, ilgili kişilerin müracaat edebilmeleri için bir bölüm ayırmışlar. Webroot için bu adrese   girdiğinizde şöyle bir sayfa açılacak.

 

bright cloud first page
webroot şüpheli site gösteriyor

 

Burada Url/Ip lookup bölümüne söz konusu sitenin adresini girip, robot olmadığınızı işaretledikten sonra yeşil ikonu tıklayınca bu kez önünüze şu sayfa çıkacak.

 

bright cloud second page
bright-cloud-second-page
"Dikkat: webroot şüpheli site gösteriyor haksızlığına son

Burada değişiklik talebinizle ilgili 3 bölüm mevcuttur. Sitenizin hangi kategoride bulunması gerektiğini beyan edeceğiniz URL CATEGORIZATION, sitenizin şüpheli durumunda değerlendirilmesinin haksızlık olduğunu beyan edeceğiniz WEB REPUTATION ve üçüncüsüyle ilgilenmeyeceğiniz IP tespiti için bir beyanda bulunmak.  Binaenaleyh, sizi asıl ilgilendiren bölümün Google arama sonuçlarında sitenizin sarı renkli olarak çıkıyor olması itibariyle, WEB REPUTATION bölümüne girip, orada derdinizi İngilizce olarak ve nazik cümleler kullanmaya özen göstererek anlatmanız gerekiyor. Bundan sonra 48 saat içerisinde siteniz eğer düzeltilmeyi hak ediyorsa ilgililer veri tabanlarına gerekli bilgiyi işleyecek ve belirttiğiniz e mail adresinize de bilgi dönüşü yapacaklardır.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.