SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

WhatsApp Instagram ve Facebook çöktü!

Seo Magazin 04.Eki.2021 90 görüntülenme 0 yorum

whatsapp instagram facebook coktu VvF5 cover

Online mesajlaşma uygulaması WhatsApp'da erişim sıkıntısı yaşanıyor. Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılar 'Server Error' sorunu ile karşılaşıyor.

WhatsApp'tan açıklama

Yaşanan erişim sorunuyla ilgili WhatsApp’tan yapılan ilk açıklamada, “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” denildi.

WhatsApp'ın yanı sıra popüler sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram'da da erişim sorunu yaşanıyor. Her iki uygulamanın da hem mobil hem de masaüstü sürümünde erişim sıkıntısı yaşanıyor. Instagram'ın açılışında 'Bu sayfaya ulaşılamıyor' ifadesi yer alıyor. 

Facebook'tan açıklama: ''Bazı kişilerin Facebook uygulamasına erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.''

Instagram'dan açıklama geldi: ''Instagram'da şu an zor zamanlar geçiriyor ve kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız!''

Bakan Yardımcısı Sayan: Ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, ''Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.'' açıklamasında bulundu. 

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.