SEO SORGULA
Giriş Yap/Üye Ol
reklam

Shakira ve Rihanna klibi için RTÜK'e tepki.

Seo Magazin 16.Mar.2022 153 görüntülenme 0 yorum

 

536cf17568f7320bfcab96cfTürkiye'de Shakira ve Rihanna'nın videokliplerini yayınlayan üç televizyon kanalına ceza verildiğini hatırlatan ABC gazetesi, "İki kadın sanatçı ellerini sık sık bacaklarının arasına götürüyor, duvara yaslanarak bellerini ve kalçalarını kıvırtmaya başlıyorlar, aynı yatağın içine transparan bir giysi ile beraber giren bu kişiler  göğüslerini saçları ile kapatarak ritmik hareketlerle kıvrılmaktalar' Bu sözler Türkiye'de bu video klibi yasaklayan RTÜK'e ait. Hangisi daha erotik?" yorumunda bulundu.

La Razon gazetesi ise Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği başkanı olan Cem Keçe'yi eleştirerek Shakira'nın video klibinin yasaklanmasında bu kişinin görüşünün önemli rol oynadığını belirtti.

Gazete  eşcinselliği tabiata aykırı gören ve bunu ailedeki yetiştirme tarzına bağlayan Cem Keçe'nin hükümetin vizyonunu yansıttığını ileri sürdü.

Barselona'da çocuğu Milan ile yürüyüş yapan Shakira'nın etrafını çeviren gazeteciler de ünlü sanatçıya Türkiye'deki yasaklama ile ilgili sorular sordu.

Olaylardan haberdar olduğunu belirten Shakira polemiğe girmek istemediğini ve gelişmeleri sadece izlediğini söyledi.

Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.